« Prosinac 2021 »

Tjedan zdravog doručka
Autor: Vanja Buškulić, 17. 10. 2021.

Tjedan zdravog školskog doručka obilježavali smo 11. – 15. 10. 2021. raznim aktivnostima s ciljem podizanja svijesti o važnosti zdrave prehrane. Zahvaljujući donaciji Poljoprivrednog dobra Vrana i OPG-a Šalina u svaki obrok u školskoj kuhinji uključili smo povrće.

Učenici i njihovi roditelji u matičnoj i područnim školama aktivno su sudjelovali u provođenju svih aktivnosti pod vodstvom razrednih učiteljica. Ovisno o uvjetima u školama, učenici su sudjelovali u pripremi i konzumaciji hrane, mutili, mazali, kuhali, sjeckali, pekli, ocjenjivali, predlagali jela, izrađivali jelovnike, „dugu povrća“, crtali, slikali, intervjuirali… i što je najvažnije zdravo se hranili.

U sklopu projekta održan je likovno-literarni natječaj na temu Moje najdraže povrće. Na školski natječaj prijavili su se učenici iz matične škole, Podgradine, Islama Latinskog i Ždrila, a rezultati natječaja bit će poznati za nekoliko dana, nakon ocjene komisije za izbor najboljih radova.

Zahvaljujemo svim djelatnicima škole koji su svojim radom doprinijeli uspjehu projekta, te učenicima i njihovim roditeljima na sudjelovanju. Nadamo se da će ovakve aktivnosti povećati svijest o važnosti uključivanja povrća u obroke, kao i poboljšati zdravlje naše djece.

S poštovanjem,

voditeljica projekta: Vanja Buškulić